تاریخ : جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 26 رمضان 1442 Friday, 7 May , 2021
8

اهداف و فلسفهٔ خلقت

  • ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۰۷
اهداف و فلسفهٔ خلقت

« وَلِلَّهِ الْأَسْمَاءُ الْحُسْنَىٰ فَادْعُوهُ بِهَا ؛ و تمامی نام های نیکوتر از آن خداست، پس او را به وسیلهٔ آنها بخوانید » (اعراف – ۱۸۰) یعنی بدون اسماء الله و اهل بیت در خانهٔ مرا نزنید. چرا این همه از آنها تجلیل شده است؟ چرا باید این شکوه و‌ عظمت اهل بیت بیان شود […]

« وَلِلَّهِ الْأَسْمَاءُ الْحُسْنَىٰ فَادْعُوهُ بِهَا ؛ و تمامی نام های نیکوتر از آن خداست، پس او را به وسیلهٔ آنها بخوانید » (اعراف – ۱۸۰) یعنی بدون اسماء الله و اهل بیت در خانهٔ مرا نزنید.
چرا این همه از آنها تجلیل شده است؟ چرا باید این شکوه و‌ عظمت اهل بیت بیان شود و به گوش من و شما برسد؟ خداوند تبارک و تعالی چه هدفی را بیان می‌کند؟ چرا این بزرگواران را به عنوان الگو برای ما معرفی می‌کنند؟ با اینکه این بزرگواران عصارهٔ خلقت هستند و همهٔ آسمان‌ها و زمین و هرچه در آن دو است را با محبت و عشق به آنها و الگو قرار دادن آنها آفرین است. چرا این بزرگواران را در راه اهداف خلقت فدا می‌کند و با آن همه اذیت آزار که پیامبر فرمودند «ما اوذی نبی مثل ما اذویت ؛ یعنی هیچ پیامبری مثل من اذیت نشد.» فرق مبارکه علی را شکافتند، زهرایش را بین در و دیوار شهید کردند، تا اهداف اهداف و فلسفهٔ خلقت برای ما تبیین شود.
منبع: فتح عشق، ص ۲۵۳، استاد غفاری (حفظه الله)

لینک کوتاه : https://marefatenafs.ir/?p=501003

نوشته های مرتبط

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.

lightbox